Kett C600 Pirinç Beyazlık Ölçüm Cihazı

Kett C600 pirinç beyazlığı ölçüm cihazı; işlem sonunda pirincin son aşamadaki durumunu değerlendirmek amacıyla tasarlanmıştır. C600 ürün işleme esnasında ve sonrasında pirincin işlenme derecesini vererek daha iyi verimlerde standart bir ürün elde edebilme olanağı sunar.

TEKLİF SEPETİNE EKLE
2 yıl
STOKTA VAR
25-06-2018

KETT C600 PİRİNÇ BEYAZLIĞI ÖLÇÜM CİHAZI

Kett C600 pirinç beyazlığı ölçüm cihazı; işlem sonunda pirincin son aşamadaki durumunu değerlendirmek amacıyla tasarlanmıştır. C600 ürün işleme esnasında ve sonrasında pirincin işlenme derecesini vererek daha iyi verimlerde standart bir ürün elde edebilme olanağı sunar. Bu ölçüm aleti pirincin beyazlık derecesini, saydamlığını ve parlaklığını ölçme amacı taşır.


Kett C600 pirinç beyazlık ölçer cihaz ile yapılan örnek bir ölçüm yukarıdaki resimde görülmektedir.

NASIL ÖLÇÜM YAPILIR:

*Numune Kabını düz bir yüzeye koyun. Numune tabağını takın.
*Daha sonra ürün dökme hunisini, numune tabağının üstüne koyun.
*Numene bardağına pirinç koyun ve ürün dökme hunisinden ürünü dökmeye başlayın. Pirinç taşıncaya kadar doldurun. Dikkat!!! Ürün bardağı sadece pirinç için tasarlanmıştır, başka ürünler için kullanmayınız.
*Ürün dökme hunisini kaldırın ve ürün kabının kapağını sıkıca kapatın. (Not: Yukarıda tarif edilen işlemleri sırasıyla takip ederseniz, insan hatasından kaynaklanan ölçüm hatalarını da ortadan kaldırmış olursunuz. Numune kabını düzgün hazırlamadığınız takdirde hiçbir zaman doğru sonuca ulaşamazsınız.)
*Kartuşun doğru yönde olduğuna dikkat edin. Kartuşu cihaza sonuna kadar boşluk kalmayacak şekilde sokun.
*Makinede ölçümlerinize başladığınızda, ekranda kaç kere ölçüm yaptığınızı ve ölçüm değerini görebilirsiniz.KALİBRASYON ve AVARAJ ALMA:

*2-9 adet arası ölçüm yaparsanız bu ölçümlerin ortalamasını da alabilirsiniz. Bunun için cihazın üzerinde bulunan AVG tuşuna basmanız yeterli. Ortalamasını aldıktan sonra,daha önce yaptığınız ölçüm oranları sıfırlanır. Bundan sonra yapacağınız ilk ölçüm birinci ölçüm olarak algılanır.
*Hassasiyet Kalibrasyonu Makinede uzun bir süre ölçüm yaptıktan sonra, cihazın hassasiyet ayarlarını tekrar kalibre etmek gerekebilir. Bu yüzden belli zamanlarda cihazın hassasiyet seviyesini kontrol etmeniz gerekmektedir. Hassasiyeti ölçmek için kartuşu (C600-01) makineye boş olarak takın ve boş halde ölçüm yapın. Eğer ki ekranda çıkan değer ile kartuş üzerinde olan değer tutmuyorsa cihazınızın hassasiyet ayarına ihtiyacı var demektir. Bunun için Kartuş makineye takılıyken STD tuşuna basın. Hassasiyet ayarını otomatik olarak yapacaktır.

Teknik Özellikler

Ölçülebilen Ürünler
Glütensiz Parlatılmış Pirinç, Glütensiz Esmer Pirinç, Glütensiz Yıkanmış pirinç, Glütenli Parlatılmış Pirinç, Glütenli Esmer Pirinç, Glütenli Yıkanmış Pirinç.
Ölçülen
Beyazlık
Ekran Tipi
Florasan ışıklı
Kullanılabilir Isı ve Rutubet Aralığı
Isı: 5-40 derece, Nem:%30-%85
Fonksyonlar
Ortalama alır, Printer çıkışı mevcut
Harici Çıkış
RS-232C
Ebatlar
290(En)x295(Derinlik)x185 (Yükseklik) mm
Ölçüm metodu
Yansıtmalı ölçüm
Ölçüm aralığı
5.0 – 69.9
Çözünürlük
0.1
Işık
Mavi LED
Maksimum Güç Kullanımı
35W(100V), 60W (240V)
Aksesuarlar
Numune kabı, Numune tabağı, Beyazlık tabağı, Numune bardağı, Makine kılıfı, bez, sünger, sigorta, elektrik bağlantı kabloları, Kullanım kılavuzu, adaptör
Ağırlık
5 Kg
Güç kaynağı
100-240 V (50/60 Hz)

Sattığımız Ürünlere Servis Hizmeti Sunuyoruz

Kaliteli Ürünler Satmaya Çalışıyoruz

Ürünleri Sizden Önce Biz Deniyoruz

MARKALAR

BAŞA DÖN

ÖNERİ VE ŞİKAYET