LOYKA ATC 0-90 Brix Ölçer Refraktometre

LOYKA ATC Refraktometre 0...90 Brix ölçüm aralığı bulunan hassas refraktometredir. Bu refraktometreler maya ölçümü, şeker çözümleri, süt, meyva suyu, meyva konsantreleri, bitkisel yağ, şeker şurupları, reçel ve pekmez gibi gıdaların ölçümünde kullanılmaktadır.

TEKLİF SEPETİNE EKLE
2 Yıl
STOKTA VAR
09-10-2018

LOYKA ATC 0-90 BRİX ÖLÇER REFRAKTOMETRE


LOYKA ATC Refraktometre 0...90 Brix ölçüm aralığı bulunan hassas refraktometredir. Bu refraktometreler maya ölçümü, şeker çözümleri, süt, meyva suyu, meyva konsantreleri, bitkisel yağ, şeker şurupları, reçel ve pekmez gibi gıdaların ölçümünde kullanılmaktadır.
Refraktometre
LOYKA ATC REFRAKTOMETRENİN ÖZELLİKLERİ

- Refraktometrenin ölçümü 0' dan başlayarak 90 Brixe kadar çıkmaktadır.
- Cihaz; küçük hacimli, hafif ve kolay kullanımı ile dikkat çeker.
- Kalibrasyon ayarı ve netlik ayarı yapılabilmektedir.
- Refraktometrenin prizması darbelerden, çiziklerden korunmalıdır.
- Cihazın yanında gelen aksesuarları; sert taşıma kutusu, Kalibrasyon ayarı için küçük tornavida, plastik damlalık, Temizlik bezi ve kullanma talimatı.


90 brix Refraktometre

Yukarıdaki görselde LOYKA ATC 90 brix refraktometrenin ölçüm skalasının olduğu camı, camın üzerinde bulunan koruma aparatı ve kalibrasyon ayar vidası bölümü görülmektedir. 
0-90 brix refraktometre


Bu refraktometrede ölçümünü yapabileceğiniz malzemeler;  şeker çözümleri, süt, meyva suyu, meyva konsantreleri, bitkisel yağ, şeker şurupları, reçel ve pekmez gibi malzemelerdir.


Ölçümü Yapılan Çözeltideki Olağan Şeker(°Bx) Değerleri:

100 gram ağırlıktaki 25°Bx değerine sahip bir çözeltide; 25 gram şeker bulunuyor anlamına gelmektedir. Başka bir deyişle 100 gram ağırlığı bulunan 25°Bx' lik çözeltinin 25 gramı şeker, 75 gramı ise sudur.


refraktometre brix ölçer

Refraktometre

NASIL ÖLÇÜM YAPILIR?

Refraktometreyi uç kısmında bulunan numunenin damlatıldığı eğik prizmanın bulunduğu taraf ışığa bakacak şekilde gövdeden tutarak elinize alınız ve kapak kapalı konumda iken cihazın dürbün bölümünü gözünüze konumlandırıp gördüğünüz ölçüm tablosundaki değeri okumaya çalışın. Görmüş olduğunuz değerler net değil ise dürbünün hemen üzerindeki ayar halkasını çevirerek ölçüm tablosunu sağa sola çevirip netlik ayarı yapabilirsiniz.

Sıfır Ayarının Yapılması: Önce prizma kapağını açarak eğik prizma yüzeyine 1-2 damla saf su damlatıp kapağı yavaşça kapatınız. Böylece; prizma yüzeyi ile kapak arasında ince bir su tabakası kalacaktır. Ölçü tablosunun 0(sıfır) çizgisi civarında görülen Koyu-Açık renkli ayırım görüntüsünü, eğer değilse; ölçü tablosu sıfır çizgisi ile tam çakıştırma için Kalibrasyon Vidasınıtornavida yardımı ile çevirerek Koyu-Açık ayırımının ölçü tablosu sıfır çizgisi ile tam çakışmasını sağlayınız.0-90 brix refraktometre

Görselde LOYKA ATC 90 brix ölçer refraktometrenin kalibrasyon ayar vidasının olduğu bölüm görülmektedir. Üzerinde bulunan siyah kapak çıkartılarak kalibrasyon ayarı yapılabilmektedir.
Refraktometre

Bu tip refraktometrelerde ölçüm sonucu; yukarıda resimde gördüğünüz gibi dürbün bölümünden bakarak okunur.ATC Refraktometre

Yukarıda görmüş olduğunuz görselde refraktometrenin içinde geldiği plastik taşıma kutusu görülmektedir.
LOYKA ATC refraktometre 90 brix ölçüm aralığına sahip olup kullanımı oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken kutunun içerisinde gelen damlalık yardımı ile numuneyi refraktometrenin camına damlatıp ekrandaki değeri okumaktır.Teknik Özellikler

Çözünürlük
0.5 °Bx
Güç kaynağı
Güç kaynağı gerektirmez
Ağırlık
150 gr
Cihazın yanında gelenler
Ayar yapma çubuğu, ve cihazın kendisi
Ölçüm aralığı
0 . . . 90 °Bx
Ölçüm şekli
Dürbün (manuel)
Boyutları
27 x 40 x 160 mm
Taşıma kutusu
Mevcuttur
Garanti süresi
2 yıl

Sattığımız Ürünlere Servis Hizmeti Sunuyoruz

Kaliteli Ürünler Satmaya Çalışıyoruz

Ürünleri Sizden Önce Biz Deniyoruz

MARKALAR

BAŞA DÖN

ÖNERİ VE ŞİKAYET